STATISTINĖ KIEKYBINIŲ DUOMENŲ ANALIZĖ SU SPSS IR STATA

Diagramų variantai

Turinys

Autorius Lina Kriukelienė Tinklaraštis Komentarai neleidžiami 17 gegužės, 5 Kuo geresnę vizualizaciją pasirinksite duomenims, diagramų variantai įprastose lentelėse, atvaizduoti, tuo lengviau bus tuos duomenis analizuoti ne tik jums, bet ir kolegoms, su kuriais dalinatės informacija, tuo greičiau ir diagramų variantai bus galima pamatyti reikiamas įžvalgas ir priimti atitinkamus sprendimus.

Apie tai, kaip mūsų smegenys priima informaciją ir kodėl duomenų vizualizavimas tampa toks svarbus, jau rašė ir mano kolegė paskaityti galite čia. Šiuolaikinėmis technologijomis sukurti grafiką užtenka vos keleto sekundžių — verslo duomenų analitikos įrankis Qlik Sense diagramų variantai pateikia platų duomenų vizualizavimo asortimentą, kuris vis pildomas, išeinant naujoms versijoms.

Tampa svarbu mokėti ir žinoti, kaip pasirinkti tinkamiausią diagramą ar vizualizaciją savo duomenų informacijai atvaizduoti aiškiai ir suprantamai. Jei nesate tikri, kokią vizualizaciją kokiems duomenims naudoti, paskaitykite rekomendacijas, kurias sudėliosiu keliuose diagramų variantai. Šis pirmasis iš būsimo ciklo. Viena iš populiariausių diagramų — Stulpelinė diagrama angl. Bar chartkuri yra naudojama, kai norima palyginti ir atvaizduoti dimensijos reikšmių skirtumus pasirinkto rodikliopavyzdžiui, prekių, įmonių, amžiaus grupių, miestų.

Šiam tikslui pasiekti puikiai tinka tiek vertikali, tiek horizontali stulpelinė diagrama. Šia diagrama pateiktus duomenis yra lengva suvokti, nes skirtumai pastebimi iškart: 1 pav. Vertikali stulpelinė diagrama 2 pav.

diagramų variantai kaip suprasti žvakidės schemą

Horizontali stulpelinė diagrama Stulpelinė diagrama taip pat gali būti diagramų variantai rodiklio reikšmių palyginimui laiko prasme, pvz.

Tačiau iš savo patirties diagramų variantai pasakyti, kad ši diagrama nėra tokia aiški, kai siekiama atvaizduoti rodiklio pokytį per tam tikrą laiko periodą tam tikslui naudotina linijinė diagrama angl. Line chart. Tuo atveju, jei turite vieną rodiklį ir dvi diagramų variantai bei norite atvaizduoti, kaip vienos dimensijos reikšmės pasiskirsto pagal kitos dimensijos reikšmes, taip pat rinkitės vieną iš stulpelinės diagramos variantų.

Clustered bar chart : 3 pav. Jungtinė stulpelinė diagrama Stulpelinė diagrama turi dar vieną tipą — sudėtinė stulpelinė diagrama angl.

Stacked bar chart.

otc variantai kas tai yra

Šio tipo diagrama dimensijos reikšmes sudeda į vieną stulpelį, o vertes susumuoja. Taigi, šis diagramos tipas leidžia analizuoti dimensijos reikšmių pasiskirstymą. Taip pat, ši diagrama leidžia matyti ir bendrą apyvartą pagal parduotuves: 4 pav. Sudėtinė stulpelinė diagrama Jungtinė stulpelinė ir sudėtinė stulpelinė diagramų variantai gali būti naudojamos, kai norima atvaizduoti diagramų variantai 15 rodiklių, naudojant tik vieną dimensiją. Praktikoje šį variantą diagramų variantai gana retai, bet jis yra viena iš alternatyvų, kaip atvaizduoti susijusius rodiklius, pvz.

Naudojantis Qlik Sense, nesudėtinga pastebėti, diagramų variantai šis įrankis stulpelinei diagramai suteikia daug papildomo funkcionalumo. Viena naudingiausių funkcijų, mano manymu, yra ta, jog galime naudoti alternatyvias dimensijas ir rodiklius, t.

Qlik Sense naudotojas, analizuodamas duomenis stulpelinės diagramos dėka, gali vienu paspaudimu perjungti rodiklį diagramų variantai dimensiją. Toks funkcionalumas suteikia naudotojui platesnes galimybes analizuoti duomenis, ir, žinoma, diagramų variantai vietos analizės lange. Žemiau rasite dar keletą apibendrintų patarimų apie stulpelinę diagramą: Siekiant, kad informacija būtų suvokiama greičiau ir palyginama lengviau, patartina duomenis išrikiuoti didėjimo arba mažėjimo tvarka, o ne abėcėlės tvarka.

užsidirbti pinigų dalykų

diagramų variantai Visada y ašį pradėkite nuo 0, — priešingu atveju, jūsų duomenų įžvalgos gali būti klaidingai suprantamos kaip daugiau ar mažiau reikšmingos, nei iš tikrųjų yra. Esant dideliam dimensijų reikšmių kiekiui, šios gali netilpti į vieną diagramos langą ir teks naudoti slinkties juostą norint pamatyti visas reikšmes. Tokiu atveju rekomenduoju naudoti horizontalią stulpelinę diagramą vietoj vertikalios, — taip bus lengviau suprasti duomenis.

Stenkitės naudoti vieną spalvą ar atspalvį, — per didelės spalvų variacijos gali atitraukti dėmesį nuo gautų rezultatų. Nepamirškite naudoti diagramos pavadinimo ir antraštės, — tai suteiks vartotojui naudingos informacijos. Pavadinimai ir antraštės turi būti aiškios, konkrečios ir suprantamos.

Jei naudojate daugiau negu vieną dimensiją, — nepamirškite naudoti ir legendą. Ši nauja diagrama turi dalį stulpelinės diagramos funkcionalumo, tačiau yra papildyta naujomis funkcijomis, kurios leidžia patogiau analizuoti pokyčius.

diagramų variantai dvejetainiai opcionai brokeris banc de bnary

Vienas iš didžiausių naujos diagramų variantai privalumų: užvedus žymeklį ties kraštinėmis parodomas skirtumas tarp reikšmių — šis funkcionalumas labai naudingas duomenų analizės metu. Taip pat Qlik Sense suteikia galimybę pasirinkti šriftą, teksto spalvą ir dydį — ankščiau tokio tipo grafikuose šio funkcionalumo nebuvo.

Visa algoritminės diagramų variantai programos su suteikia dar didesnes atvaizdavimo galimybes. Kita dažnai naudojama diagrama — Linijinė diagrama angl.

{{{name}}}

Line chartkuri taikoma rodiklio tendencijoms laiko atžvilgiu arba tam diagramų variantai tvarka išsidėsčiusioms dimensijos reikmėms atvaizduoti. Iš savo patirties galiu teigti, kad tik labai retais atvejais linijinė diagrama yra naudojama rodiklio reikšmių atvaizdavimui pagal ne kalendorines dimensijas.

Man asmeniškai linijinė diagrama yra nepakeičiama, kuomet norisi vizualizuoti rodiklio pokyčius laiko atžvilgiu, analizuoti tendencijas.

Vienas iš Qlik Sense linijinės diagramos privalumų — galimybė duomenų atvaizdavimui naudoti net dvi dimensijas ir vieną rodiklį arba vieną dimensiją ir iki 15 rodiklių.

Pirmasis variantas, t. Žemiau pateiktame pavyzdyje gauname atsakymą apie apyvartos tendencijas, taip pat galime diagramų variantai karto palyginti mėnesines apyvartas su prieš tai buvusių metų tais pačiais mėnesiais ir daryti išvadas: 6 pav. Linijinė diagrama su dviem dimensijomis ir vienu rodikliu Naudojant vieną dimensiją ir kelis rodiklius, linijinės diagramos dėka galima atsakyti į tokius klausimus, kaip susijusių rodiklių tendencijos, vieno rodiklio įtaka kitam rodikliui ir pan.

Diagramų variantai diagrama su viena dimensija diagramų variantai 3 rodikliais Dar vienas Qlik Sense linijinės diagramos privalumas — alternatyvių dimensijų ir diagramų variantai naudojimas, kaip ir stulpelinėje diagramoje. Nepriklausomai nuo pasirinktų rodiklių ir dimensijų diagramų variantai, galite ir toliau naudoti alternatyvius pasirinkimus.

Kaip ir stulpelinėje diagramoje, šis funkcionalumas suteikia platesnes galimybes naudotojui bei taupo vietą analizės lange. Qlik Sense linijinė diagrama turi du atvaizdavimo tipus: linijinė angl. Pirmuoju atveju vienas rodiklis yra atvaizduojamas kaip linija pvz.

Tiek vienu, tiek kitu atveju diagramų variantai rodyti reikšmių taškus taškais arba pateikiant pačias reikšmių vertes. Jei diagramoje duomenų nėra daug, visuomet rekomenduoju rodyti rodiklio reikšmės vertes — tai yra diagramų variantai patogu naudotojui.

Žemiau rasite dar keletą apibendrintų patarimų apie linijinę diagramą: Nors ir nėra jokios griežtos taisyklės, tačiau y ašį pradėkite nuo 0, kaip ir stulpelinėje diagramoje. Jei nesate aiškiai parodę, jog y ašis prasideda ne nuo nulio, diagramų variantai naudotojų manys, kad pradedama skaičiuoti nuo nulio ir, tokiu atveju, rezultatų interpretavimas gali būti klaidingas. Tokiu atveju rekomenduoju nustatyti, kad grafikas visuomet rodytų vėliausius duomenis — tai dar viena puiki Qlik Sense funkcija angl.

Jei naudojate daugiau negu vieną rodiklį, nepamirškite naudoti ir legendą. Ašys turi turėti diagramų variantai, kad naudotojui nekiltų papildomų klausimų. Nepamirškite naudoti diagramos pavadinimo ir antraštės, — tai suteiks naudotojui naudingos informacijos. Ką daryti tais atvejais, kai diagramų variantai palyginti ir analizuoti rodiklius, turinčius du skirtingus matavimo vienetus, pvz.

Šiuo atveju nei stulpelinė diagrama, nei linijinė diagrama nėra tinkamos, nes rodikliai turintys didesnes vertes bus atvaizduojami įprastai, o diagramų variantai mažesnes bus beveik nematomi dėl labai didelių skirtumų tarp rodiklių verčių.

Norėdami palyginti ar analizuoti kelių rodiklių su dviem skirtingais matavimo vienetais tendencijas, galime naudoti Kombinuotą diagramą angl.

Combo chart. Šioje diagramoje skirtingi rodikliai atvaizduojami skirtingose y dvejetainė parinktis, kaip tai veikia ir gali būti vaizduojami kaip stulpeliai, linijos ar simboliai: Ši diagramų variantai ne veltui yra vadinama kombinuota, — ji yra stulpelinės diagramos diagramų variantai linijinės diagramos junginys. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad kombinuota diagrama, kaip ir kitos dvi diagramos, turi trūkumą: naudojant daugiau negu du rodiklius, galime naudoti atramos galimybės vieną dimensiją, tad diagramos turi ribotas galimybes, kai diagramų variantai palyginti daugiau dimensijų.

Naudojant kombinuotą diagramą, rekomenduoju atkreipti dėmesį į rekomendacijas skirtas stulpelinei ir linijinei diagramai.

diagramų variantai