Bankai vienas po kito žeria pokyčius: grynieji pasiutusiu greičiu nešdinasi iš bankų skyrių - LRT

Grynieji pinigai

grynieji pinigai tikri pinigai demo sąskaitoje

Tema: Investavimas Terminas anglų kalba: Money Market Instruments, Cash Kalbant apie investicijas, tai grynaisiais pinigais vadinama ne tie pinigai, kurie laikomi piniginėje, kojinėse ar po lova.

Tai visi pinigai, esantys einamosiose sąskaitose, indėliuose, trumpalaikėse obligacijose ir panašiuose skolos vertybiniuose popieriuose.

expertopton dvejetainių opcionų tarpininko mokėjimai

Grynieji pinigai pinigais galima laikyti ir pinigų priemonių fondus, taupymo lakštus. Teorijoje dar galima sutikti vekselius, indėlių sertifikatus, tačiau Lietuvoje realiai tokia rinka realiai neegzistuoja, ar yra tik grynieji pinigai. Grynieji pinigai yra svarbi investicinio turto klasė, ir kartais investicijų portfelyje gali sudaryti reikšmingą dalį.

grynieji pinigai биткоин pulsacija

Taip yra dėl to, kad grynieji pinigai yra praktiškai vienintelė investicinė priemonė, galinti apsaugoti investicijas nuo staigaus smukimo. Nors obligacijos laikomomis taip pat labai saugiomis investicijomis, tačiau jei jos yra ilgalaikės daugiau nei 10 m.

Vis tik, grynieji pinigai taip pat nėra tobula investicija, nes paprastai jų uždirbama grąža ilguoju laikotarpiu yra mažiausia. Grynieji pinigai maža to, iš grynųjų pinigų gaunamos palūkanos dažnai net nepadengs infliacijos, tad grynieji pinigai grąža bus neigiama.

2020-03-12 Seimo nario Kęstučio Glavecko spaudos konf. „Ar Lietuvai reikalingi grynieji pinigai?“